Corrugated boxes production lines

Corrugated boxes production lines -Integrated modular solutions for automatic production of corrugated boxes

Automatyczne linie produkcyjne

Automated boxes production

Corrugated boxes production lines with the use of BOXMAT machines were created for the most demanding customers. The main advantages of this solution are that feeding, printing, box cutting, folding and stacking od boxes are all done in one cycle od the machine.

The production lines produced by Zemat are often usef for the production of cardboard boxes from large boards. The line works automatically and with automatic feeder there is no need for operators to manually feed the boards.

Advantages of the production lines:

Na samym początku automatycznej linii produkcyjnej umieszczana jest platforma z podnośnikiem. Na platformie na paletach umieszczane są formatki. Wielkość platformy dostosowana jest indywidualnie do potrzeb klienta i zależy od maksymalnej wielkości arkusza wejściowego. Podnośnik nie jest umieszczony płasko na ziemi, zamiast tego zamontowany jest w wykopie, a jego głębokość uzależniona jest od przewidywanej, maksymalnej wysokości palety z arkuszami wejściowymi. Dzięki temu na platformie można umieścić dużo większy stos formatek, niż wysokość stołu roboczego.

Kolejnym elementem linii produkcyjnej jest podajnik automatyczny, który za pomocą ssawek podciśnieniowych zabiera po jednym arkuszu ze stosu i podaje go dalej do maszyny – zazwyczaj do drukarki fleksograficznej – FLEXOMAT.

Po zadrukowaniu kartonu, formatka zostaje przetransportowana do jednej z maszyn z serii BOXMAT na przenośniku taśmowym. Długość przenośnika taśmowego również jest uzależniona od długości formatki. W maszynie BAXMAT następuje cięcie, bigowanie oraz nakładanie kleju.

W przypadku dużych kartonów z serii FEFCO 200 lub FEFCO 201 wycięty i zbigowany karton trafia za pomocą przenośnika taśmowego do składarki automatycznej, a następnie układany jest stos gotowych produktów.

Automatyczne linie produkcyjne BOXMAT pozwalają na inteligentne kolejkowanie procesu produkcji pudeł oraz na zsynchronizowane z dowolnym wewnętrznym systemem kontroli produkcji MRP, MES, EPR, MOM.

Dedicated website
for boxmat boxmakers

Boxmat folder

BROCHURE
FOR DOWNLOAD